CYD18S72V18-167BGXC
Manufacturer Part Number:
CYD18S72V18-167BGXC
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 484PBGA
Access Time :
4 ns
Clock Frequency :
167 MHz
Memory Organization :
256K x 72
Memory Size :
18Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
484-FBGA
Supplier Device Package :
484-PBGA (27x27)
Voltage - Supply :
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V