CY7C0832BV-133AI
Manufacturer Part Number:
CY7C0832BV-133AI
Part of Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 120TQFP
Clock Frequency :
133 MHz
Memory Organization :
256K x 18
Memory Size :
4.5Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
120-LQFP
Supplier Device Package :
120-TQFP (14x14)
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V