IDT71P71804S200BQG
Manufacturer Part Number:
IDT71P71804S200BQG
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
7.88 ns
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
1M x 18
Memory Size :
18Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-TBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, DDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V