IDT70P3337S233RM
- Manufacturer Part Number:
- IDT70P3337S233RM
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT PAR 576FCBGA
- Access Time :
- 7.2 ns
- Clock Frequency :
- 233 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 18
- Memory Size :
- 9Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 576-BBGA, FCBGA
- Supplier Device Package :
- 576-FCBGA (25x25)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous QDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V