IDT70P3307S233RMI
- Manufacturer Part Number:
- IDT70P3307S233RMI
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PAR 576FCBGA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 7.2 ns
- Clock Frequency :
- 233 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Memory Size :
- 18Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 576-BBGA, FCBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 576-FCBGA (25x25)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous QDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V