IDT70V7319S166DDI
- Manufacturer Part Number:
- IDT70V7319S166DDI
- Part of Description:
- IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 144TQFP
- Access Time :
- 3.6 ns
- Clock Frequency :
- 166 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 18
- Memory Size :
- 4.5Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 3.15V ~ 3.45V