IDT70V7319S133DDI
- Manufacturer Part Number:
- IDT70V7319S133DDI
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 144TQFP
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 4.2 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 256K x 18
- Memory Size :
- 4.5Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 144-LQFP Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 144-TQFP (20x20)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 3.15V ~ 3.45V