CYD36S72V18-167BGXI
- Manufacturer Part Number:
- CYD36S72V18-167BGXI
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT 167MHZ 484FBGA
- Stock Condition:
- 1
- Access Time :
- 4 ns
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 72
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V