CYD36S72V18-167BGXC
- Manufacturer Part Number:
- CYD36S72V18-167BGXC
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PAR 484PBGA
- Access Time :
- 4 ns
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 72
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V