CYDD09S36V18-167BBXC
- Manufacturer Part Number:
- CYDD09S36V18-167BBXC
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT PAR 167MHZ 256FBGA
- Access Time :
- 600 ps
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 128K x 36 x 2 (DDR)
- Memory Size :
- 9Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Supplier Device Package :
- 256-FBGA (17x17)
- Voltage - Supply :
- 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V