CYD18S72V18-167BBXI
Manufacturer Part Number:
CYD18S72V18-167BBXI
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 256FBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
4 ns
Clock Frequency :
167 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256K x 72
Memory Size :
18Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
256-LBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
256-FBGA (17x17)
Technology :
SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply :
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V