CYD09S18V18-200BBXI
- Manufacturer Part Number:
- CYD09S18V18-200BBXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT 200MHZ 256LFBGA
- Stock Condition:
- 126
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 3.3 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 512K x 18
- Memory Size :
- 9Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 256-FBGA (17x17)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V