CY7C1426AV18-300BZXC
Manufacturer Part Number:
CY7C1426AV18-300BZXC
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Clock Frequency :
300 MHz
Memory Organization :
4M x 9
Memory Size :
36Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
165-FBGA (15x17)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V