IDT70T3399S166DD
- Manufacturer Part Number:
- IDT70T3399S166DD
- Part of Description:
- IC SRAM 2MBIT PARALLEL 144TQFP
- Access Time :
- 3.6 ns
- Clock Frequency :
- 166 MHz
- Memory Organization :
- 128K x 18
- Memory Size :
- 2Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 2.4V ~ 2.6V