IDT70T3399S133DDI
- Manufacturer Part Number:
- IDT70T3399S133DDI
- Part of Description:
- IC SRAM 2MBIT PARALLEL 144TQFP
- Access Time :
- 4.2 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 128K x 18
- Memory Size :
- 2Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 144-LQFP Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- 144-TQFP (20x20)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 2.4V ~ 2.6V