IDT70T3399S133DD
Manufacturer Part Number:
IDT70T3399S133DD
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 144TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
4.2 ns
Clock Frequency :
133 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
128K x 18
Memory Size :
2Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
144-TQFP (20x20)
Technology :
SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply :
2.4V ~ 2.6V