CYD18S36V18-200BBAXI
- Manufacturer Part Number:
- CYD18S36V18-200BBAXI
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 256FBGA
- Access Time :
- 3.3 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 36
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Supplier Device Package :
- 256-FBGA (17x17)
- Voltage - Supply :
- 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V