MOT-IG22GM 1:742
- Manufacturer Part Number:
- MOT-IG22GM 1:742
- Manufacturer/Brand:
- ISL Products International
- Part of Description:
- 22MM PLANETARY GEAR MOTOR - BRUS
- Stock Condition:
- 100
- Manufacturer :
- ISL Products International
- Product Category :
- Motors - AC, DC
- Diameter - Shaft :
- 0.157" (4.00mm)
- Encoder Type :
- Features :
- Function :
- Gearmotor
- Gear Reduction Ratio :
- 742
- Length - Shaft and Bearing :
- 2.953" (75.00mm)
- Motor Type :
- Brushed
- Mounting Hole Spacing :
- 0.709" (18.00mm)
- Operating Temperature :
- Power - Rated :
- 0.78W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 8 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 0.866" Dia (22.00mm)
- Termination Style :
- Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
- 236.08 / 1667.13
- Torque - Rated (oz-in / mNm) :
- 138.87 / 980.67
- Type :
- DC Motor
- Voltage - Rated :
- 12VDC