AT45DB081B-CNU-2.5
Manufacturer Part Number:
AT45DB081B-CNU-2.5
Part of Description:
IC FLASH 8MBIT SPI 15MHZ 8CASON
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
264 Bytes x 4096 pages
Memory Size :
8Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-VDFN
Supplier Device Package :
8-CASON (6x8)
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V