MOT-IG30GM-1:14
- Manufacturer Part Number:
- MOT-IG30GM-1:14
- Part of Description:
- 30MM PLANETARY GEAR MOTOR, 12VDC
- Diameter - Shaft :
- 0.236" (6.00mm)
- Length - Shaft and Bearing :
- 3.736" (94.90mm)
- Mounting Hole Spacing :
- 0.945" (24.00mm)
- Operating Temperature :
- Power - Rated :
- 4.4W
- RPM :
- 432 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 1.181" Dia (30.00mm)
- Termination Style :
- Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
- 124.99 / 882.60
- Torque - Rated (oz-in / mNm) :
- 15.28 / 107.87
- Voltage - Rated :
- 12VDC