MOT-IG32PGM1:264E
- Manufacturer Part Number:
- MOT-IG32PGM1:264E
- Part of Description:
- 36MM PLANETARY GEAR MOTOR W/ MAG
- Stock Condition:
- 2
- Diameter - Shaft :
- 0.236" (6.00mm)
- Encoder Type :
- Incremental
- Gear Reduction Ratio :
- 264
- Length - Shaft and Bearing :
- 3.874" (98.40mm)
- Mounting Hole Spacing :
- 0.709" (18.00mm)
- Operating Temperature :
- Power - Rated :
- 12.8W
- RPM :
- 20 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 1.260" Dia (32.00mm)
- Termination Style :
- Wire Leads with Connector
- Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
- 2083.1 / 14709.9
- Torque - Rated (oz-in / mNm) :
- 166.6 / 1176.8
- Voltage - Rated :
- 12VDC