CY7C0832AV-133AXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C0832AV-133AXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 120TQFP
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 18
- Memory Size :
- 4.5Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 120-LQFP
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 120-TQFP (14x14)
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V