W25B40VSNIG T&R
- Manufacturer Part Number:
- W25B40VSNIG T&R
- Part of Description:
- IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
- Clock Frequency :
- 40 MHz
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V