W25B40AVSNIG T&R
- Manufacturer Part Number:
- W25B40AVSNIG T&R
- Manufacturer/Brand:
- Winbond Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 40 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V