AT24C512BY7-YH25-T
Manufacturer Part Number:
AT24C512BY7-YH25-T
Part of Description:
IC EEPROM 512KBIT I2C 1MHZ 8UDFN
Access Time :
550 ns
Clock Frequency :
1 MHz
Memory Organization :
64K x 8
Memory Size :
512Kbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
8-UDFN (6x4.9)
Voltage - Supply :
2.5V ~ 5.5V