AT45DB161D-MU-2.5
Manufacturer Part Number:
AT45DB161D-MU-2.5
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FLASH 16MBIT SPI 50MHZ 8VDFN
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
50 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
528 Bytes x 4096 pages
Memory Size :
16Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-VDFN (6x5)
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V