AT45DB161B-CI-2.5
- Manufacturer Part Number:
- AT45DB161B-CI-2.5
- Part of Description:
- IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 24CBGA
- Clock Frequency :
- 15 MHz
- Memory Organization :
- 528 Bytes x 4096 pages
- Memory Size :
- 16Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 24-LBGA, CSPBGA
- Supplier Device Package :
- 24-CBGA (6x8)
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 3.6V