AT45DB081B-CI-2.5
- Manufacturer Part Number:
- AT45DB081B-CI-2.5
- Part of Description:
- IC FLASH 8MBIT SPI 15MHZ 14CBGA
- Clock Frequency :
- 15 MHz
- Memory Organization :
- 264 Bytes x 4096 pages
- Memory Size :
- 8Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 14-LBGA, CSPBGA
- Supplier Device Package :
- 14-CBGA (4.5x7)
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 3.6V