AT25P1024C1-10CI-2.7
- Manufacturer Part Number:
- AT25P1024C1-10CI-2.7
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC EEPROM 1MBIT SPI 2.1MHZ 8LAP
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Clock Frequency :
- 2.1 MHz
- Memory Format :
- EEPROM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 128K x 8
- Memory Size :
- 1Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 8-TDFN
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-LAP (8x5)
- Technology :
- EEPROM
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V