AT25P1024C1-10CI-1.8
Manufacturer Part Number:
AT25P1024C1-10CI-1.8
Part of Description:
IC EEPROM 1MBIT SPI 1MHZ 8LAP
Clock Frequency :
1 MHz
Memory Organization :
128K x 8
Memory Size :
1Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-TDFN
Supplier Device Package :
8-LAP (8x5)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.6V