AT24C512W1-10SI-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT24C512W1-10SI-1.8
- Part of Description:
- IC EEPROM 512KBIT I2C 20SOIC
- Clock Frequency :
- 400 kHz
- Memory Organization :
- 64K x 8
- Memory Size :
- 512Kbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Supplier Device Package :
- 20-SOIC
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V