AT24C512C1-10CI-2.7
Manufacturer Part Number:
AT24C512C1-10CI-2.7
Part of Description:
IC EEPROM 512KBIT I2C 1MHZ 8LAP
Access Time :
900 ns
Clock Frequency :
1 MHz
Memory Organization :
64K x 8
Memory Size :
512Kbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-TDFN
Supplier Device Package :
8-LAP (8x5)
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V