AT24C512C1-10CC-2.7
- Manufacturer Part Number:
- AT24C512C1-10CC-2.7
- Part of Description:
- IC EEPROM 512KBIT I2C 1MHZ 8LAP
- Access Time :
- 900 ns
- Clock Frequency :
- 1 MHz
- Memory Organization :
- 64K x 8
- Memory Size :
- 512Kbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-TDFN
- Supplier Device Package :
- 8-LAP (8x5)
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V