AT25256AU2-10UI-2.7
- Manufacturer Part Number:
- AT25256AU2-10UI-2.7
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC EEPROM 256KBIT SPI 8DBGA
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Format :
- EEPROM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 32K x 8
- Memory Size :
- 256Kbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-VFBGA, DSBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-dBGA (2.35x3.73)
- Technology :
- EEPROM
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V