AT25160AY1-10YI-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT25160AY1-10YI-1.8
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC EEPROM 16KBIT SPI 20MHZ 8MAP
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Organization :
- 2K x 8
- Memory Size :
- 16Kbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-VDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-MAP (3x4.9)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V