VZ43FC1B5640007L
Manufacturer Part Number:
VZ43FC1B5640007L
Manufacturer/Brand:
Vybronics
Part of Description:
VIBRATION ERM MOTOR 10K RPM 0.91
Stock Condition:
5,223
Manufacturer :
Vybronics
Product Category :
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
Encoder Type :
Features :
Function :
Vibration, ERM
Gear Reduction Ratio :
Length - Shaft and Bearing :
0.217" (5.50mm)
Motor Type :
Mounting Hole Spacing :
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
RPM :
10000 RPM
Size / Dimension :
Rectangular - 0.177" x 0.169" (4.50mm x 4.30mm)
Termination Style :
J Lead
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
Type :
DC Motor
Voltage - Rated :
3VDC