AT25128AU2-10UI-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT25128AU2-10UI-1.8
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC EEPROM 128KBIT SPI 8DBGA
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Format :
- EEPROM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 16K x 8
- Memory Size :
- 128Kbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-VFBGA, DSBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-dBGA (2.35x3.73)
- Technology :
- EEPROM
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V