AT25080AY1-10YI-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT25080AY1-10YI-1.8
- Part of Description:
- IC EEPROM 8KBIT SPI 20MHZ 8MAP
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Organization :
- 1K x 8
- Memory Size :
- 8Kbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V