AT25040AY1-10YI-1.8
Manufacturer Part Number:
AT25040AY1-10YI-1.8
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC EEPROM 4KBIT SPI 20MHZ 8MAP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
20 MHz
Memory Format :
EEPROM
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
512 x 8
Memory Size :
4Kbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-MAP (3x4.9)
Technology :
EEPROM
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V