AT45D161-TI
Manufacturer Part Number:
AT45D161-TI
Part of Description:
IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 28TSOP
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
528 Bytes x 4096 pages
Memory Size :
16Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package :
28-TSOP
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V