AT45D161-RC
Manufacturer Part Number:
AT45D161-RC
Part of Description:
IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 28SOIC
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
528 Bytes x 4096 pages
Memory Size :
16Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TC)
Package / Case :
28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V