AT24C08AY1-10YI-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT24C08AY1-10YI-1.8
- Part of Description:
- IC EEPROM 8KBIT I2C 400KHZ 8MAP
- Access Time :
- 4.5 µs
- Clock Frequency :
- 400 kHz
- Memory Organization :
- 1K x 8
- Memory Size :
- 8Kbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-VDFN Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- 8-MAP (3x4.9)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V