AT45D161-JI
Manufacturer Part Number:
AT45D161-JI
Part of Description:
IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
528 Bytes x 4096 pages
Memory Size :
16Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package :
32-PLCC (13.97x11.43)
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V