AT45D011-XI
Manufacturer Part Number:
AT45D011-XI
Part of Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 14TSSOP
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
264 Bytes x 512 pages
Memory Size :
1Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V