AT45D011-SC
Manufacturer Part Number:
AT45D011-SC
Part of Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 8SOIC
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
264 Bytes x 512 pages
Memory Size :
1Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TC)
Package / Case :
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V