AT45D011-JI
Manufacturer Part Number:
AT45D011-JI
Part of Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Organization :
264 Bytes x 512 pages
Memory Size :
1Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package :
32-PLCC (13.97x11.43)
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V