AT45D011-JC
Manufacturer Part Number:
AT45D011-JC
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
15 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
264 Bytes x 512 pages
Memory Size :
1Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TC)
Package / Case :
32-LCC (J-Lead)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
32-PLCC (13.97x11.43)
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V