WT1005690-12K2-A6-G
Manufacturer Part Number:
WT1005690-12K2-A6-G
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
TX 3 COIL 1 LAYER 11.5 - 12.5UH
Stock Condition:
217
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Frequency - Self Resonant :
Function :
Transmitter
Inductance :
11.5 ~ 12.5µH
Operating Temperature :
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Size / Dimension :
3.94" L x 2.20" W x 0.19" H (100.0mm x 56mm x 4.8mm)