CYD09S72V18-167BGXC
- Manufacturer Part Number:
- CYD09S72V18-167BGXC
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT PAR 167MHZ 484PBGA
- Stock Condition:
- 32
- Access Time :
- 3.3 ns
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 128K x 72
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 484-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 484-PBGA (23x23)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Standard
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V, 2.4V ~ 2.6V, 2.7V ~ 3.3V