AT25640T1-10TC-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT25640T1-10TC-1.8
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC EEPROM 64KBIT SPI 14TSSOP
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Clock Frequency :
- 3 MHz
- Memory Format :
- EEPROM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 8K x 8
- Memory Size :
- 64Kbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 14-TSSOP
- Technology :
- EEPROM
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V